Header Image

Tessie-san

Hej och välkommen hit! Det är jag som är Tessie-san och jag har bloggat sen 2009! Är 36 år gammal och bor i Stockholm tillsammans med min pojkvän och våra fyra barn Kelly (2016) och Belle (2018), Harley (2020) och Oliver (2022). Jag är utbildad tandhygienist men är just nu mammaledig. Här kan ni läsa om min vardag, tankar och drömmar, välkomna!

Pysseldag på hemmaplan

Publicerad,

Vi skippade promenaden idag och satte på oss mjukiskläder och tänkte spendera hela dagen på hemmaplan istället. Vädret verkar lite fram och tillbaka och efter en trött natt kan vi behöva lite mys istället för motion.

Vi har istället ägnat tid åt att pyssla lite. Klippt och klistrat med papper i ljuvliga pastellfärger. Har två projekt på gång just nu och båda två är tänkta att hamna inne i Kellys rum om jag blir helt nöjd med dem. Vill inte avslöja vad det ska bli innan jag själv sett resultatet, men jag tror det kommer bli riktigt fint, så håll till godo!

 

2 Kommentarer

  1. Så nyfiken att se resultatet så skynda, skynda, skynda! 😉

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *