Header Image

Tessie-san

Hej och välkommen hit! Det är jag som är Tessie-san och jag har bloggat sen 2009! Är 36 år gammal och bor i Stockholm tillsammans med min pojkvän och våra fyra barn Kelly (2016) och Belle (2018), Harley (2020) och Oliver (2022). Jag är utbildad tandhygienist men är just nu mammaledig. Här kan ni läsa om min vardag, tankar och drömmar, välkomna!

Parken och såpbubblor

Publicerad,

Har flera påbörjade inlägg som jag bara slängt upp för att jag inte ska glömma dem, sen händer nya saker jag vill berätta om och så hamnar de längre och längre ner på listan.

Tänkte att vi kör även om de inte är dagsfärska bilder. Vill ändå att de ska finnas här i vår minnesbank ♡

För ett par veckor sedan var vi iväg till Kellys dans som vanligt på helgen, och vi andra lekte i parken utanför under tiden. Man ser på träden att de precis börjat knoppa, och nu är det ju grönt överallt. Det går så himla fort när det väl börjar!

Såpbubblor är verkligen något av det roligaste alla tre barnen vet.

Förra året fick Belle en såpbubblemaskin i 2-årspresent och den var väldigt populär, tror dock att den gick sönder sen tillslut. Måste definitivt titta på något liknande till i sommar. Kanske såpbubblepistoler i sommarpresent? Vi får se vad jag hittar.

 

På tal om sommarpresenter. Vill ni att jag visar vad vi ger till fröknarna på förskolan i sommarpresent sen? Tänkte göra en gemensam present det här året.

4 Kommentarer

  1. Ja såpbubblor är verkligen life ?Men de går gärna sönder lätt det mesta håller jag med om. Visa gärna vad de får i present. Tycket att det är så svårt ?

  2. Ja såpbubblor är det roligaste barn vet tror jag haha.
    jaaa visa gärna sommarpresenterna till fröknarna, tips behöver man??

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *