Header Image

Tessie-san

Hej och välkommen hit! Det är jag som är Tessie-san och jag har bloggat sen 2009! Är 36 år gammal och bor i Stockholm tillsammans med min pojkvän och våra fyra barn Kelly (2016) och Belle (2018), Harley (2020) och Oliver (2022). Jag är utbildad tandhygienist men är just nu mammaledig. Här kan ni läsa om min vardag, tankar och drömmar, välkomna!

Fredagsmyset längtar vi alla till

Publicerad,

Fredag och fredagsmys. Hela familjens höjdpunkt på veckan! Kelly kan gå och fnula på vad hon önskar sig till gottis på fredagsmyset i flera dagar i förväg.

Idag ville hon gärna ha ostbågar, och Belle röstade på popcorn – så vi gjorde både och. Harley var bara så glad över att få sitta med, så för honom kvittade det vad det var för något gott. Han hade sin egna lilla skål ♡

Så efter kvällsbadet smörjde vi in oss, hoppade i pyjamas och bums ner i soffan. Mina godisbåtar, er älskar jag mest i hela världen!

 

Hoppas ni har en mysig fredag och får en trevlig helg, stooor kram!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *