Header Image

Tessie-san

Hej och välkommen hit! Det är jag som är Tessie-san och jag har bloggat sen 2009! Är 36 år gammal och bor i Stockholm tillsammans med min pojkvän och våra fyra barn Kelly (2016) och Belle (2018), Harley (2020) och Oliver (2022). Jag är utbildad tandhygienist men är just nu mammaledig. Här kan ni läsa om min vardag, tankar och drömmar, välkomna!

Som att hamna i en annan värld

Publicerad,
Målarböckerna jag fick av JP var verkligen en hit. Det är så otroligt mysigt och avkopplande att få måla och färglägga igen. Jag har inte gjort det sedan jag själv var barn, men jag kommer ihåg att det var ett stort intresse. Både att färglägga och att måla och rita fritt. 
 
Ett riktigt mysigt sätt att få drömma bort lite. Behöver bara lite musik eller någon film i bakgrunden, sen kan man sitta i timmar med det här. Jag målade två mönster igår, dels den här hittepå-ekorren och sen valde jag att göra en regnbågsskog. Så himla kul! Man blir rätt så ivrig och vill färglägga allt i böckerna på en gång.
 
 
 
 
 
 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *