Header Image

Tessie-san

Hej och välkommen hit! Det är jag som är Tessie-san och jag har bloggat sen 2009! Är 36 år gammal och bor i Stockholm tillsammans med min pojkvän och våra fyra barn Kelly (2016) och Belle (2018), Harley (2020) och Oliver (2022). Jag är utbildad tandhygienist men är just nu mammaledig. Här kan ni läsa om min vardag, tankar och drömmar, välkomna!

Fredagsbukett

Publicerad,
Även om varje dag är som fredag just nu så är det ändå något lite extra speciellt med just fredagar. Jag lyxar fortfarande till det med fredagsblommor för att fira in helgen, det gör ju mig så glad! Nu fick jag visserligen en jättefin bukett på vår 9-årsdag i torsdags, men man kan aldrig få för mycket av fina snittblommor ju!
 
Gjorde en egenkomponerad bukett med fushiarosa rosor och de här som ser ut som små kålhuvuden, dom är så himla söta. Blev en fin bukett, tycker jag.
 
 
 
 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *