Header Image

Tessie-san

Hej och välkommen hit! Det är jag som är Tessie-san och jag har bloggat sen 2009! Är 36 år gammal och bor i Stockholm tillsammans med min pojkvän och våra fyra barn Kelly (2016) och Belle (2018), Harley (2020) och Oliver (2022). Jag är utbildad tandhygienist men är just nu mammaledig. Här kan ni läsa om min vardag, tankar och drömmar, välkomna!

Tvingade till mig en fredagsselfie

Publicerad,
Då var det äntligen freeedag! Har ni någon fredagskänsla? Det har jag! Vi blev alla klara i god tid på jobbet idag, så jag tyckte att det passade perfekt med en fredagsselfie. Det tyckte inte de andra… Anna, som annars brukar smajla när det är dags för selfies av olika slag var upptagen i telefon, så det kanske inte var så konstigt. Men Cissi ville inte alls vara med. Inte mer än ett peace-tecken. Nåväl.
 
Pendeln har förresten börjat gå en minut tidigare nu och det är alltid stressigt att hinna med den som nu går åtta över istället för nio. Jag är alltid sådär jobbigt andfådd när vi kommer fram – pinsamt dålig kondis. Kanske ska göra någonting åt det snart?
 
 
 
 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *