Header Image

Tessie-san

Hej och välkommen hit! Det är jag som är Tessie-san och jag har bloggat sen 2009! Är 36 år gammal och bor i Stockholm tillsammans med min pojkvän och våra fyra barn Kelly (2016) och Belle (2018), Harley (2020) och Oliver (2022). Jag är utbildad tandhygienist men är just nu mammaledig. Här kan ni läsa om min vardag, tankar och drömmar, välkomna!

Mellokväll i Vasastan

Publicerad,
Okej, vi kör! Som jag nämnde tidigare så var det först tänkt att Jessan och jag skulle ha mellokväll tillsammans, men sen ville JP stanna hemma med oss och så bjöd han över Wille och Frida. Sen kom Petter och Anna också. Jag sa att det fick max komma en person till ”för annars räcker inte champagneglasen till alla”, hehe.

Vi poppade lite bubbel och skålade för en kul melodifestivalskväll. Vi hade styrt lite nachos med guacamole, cheddardip och salsa. Jag hade även köpt närmare 1 kg smågodis samt lite nötter och sånt. Sen fick alla gäster varsina färggranna ballonger som vi viftade med när man gillade en låt! Väldigt melodifestivaligt alltså.

 
 
 
 

 
 

Runt tolvsnåret var det dags för selfies. Så vi kröp upp i sängen, Frida, Jessan och jag. Kan ju inte ha en helkväll utan en selfie-session (?)

 

Nu ska jag återgå till att slötitta på Harry Potter. Hoppas ni har en skön söndag 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *