Header Image

Tessie-san

Hej och välkommen hit! Det är jag som är Tessie-san och jag har bloggat sen 2009! Är 36 år gammal och bor i Stockholm tillsammans med min pojkvän och våra fyra barn Kelly (2016) och Belle (2018), Harley (2020) och Oliver (2022). Jag är utbildad tandhygienist men är just nu mammaledig. Här kan ni läsa om min vardag, tankar och drömmar, välkomna!

Trött måndag

Publicerad,
Äeh men lägg av vilken lång måndag? Lååååång måndag! Och än är den inte slut, nu är det ju dags att göra lägenheten fin inför fotograferingen imorgon. Orkar egentligen inte, skulle helst av allt bara vilja krypa ner i sängen och somna tidigt idag, vad skönt det skulle vara. Men det är väl lika bra att få det överstökat nu! 
 
 
Har köpt fina liljor som jag hoppas hinner slå ut lite mer till klockan 12.00 imorgon när det är dags. Visst kan man inte påskynda det på något sätt? Varmare vatten? Äh, det får gå ändå!
 
 
Ville bara kika in för ett snabbt hej, imorgon är jag förhoppningsvis piggare och gladare igen – vi hörs mer då!
 
 
 
 
 
 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *