Header Image

Tessie-san

Hej och välkommen hit! Det är jag som är Tessie-san och jag har bloggat sen 2009! Är 36 år gammal och bor i Stockholm tillsammans med min pojkvän och våra fyra barn Kelly (2016) och Belle (2018), Harley (2020) och Oliver (2022). Jag är utbildad tandhygienist men är just nu mammaledig. Här kan ni läsa om min vardag, tankar och drömmar, välkomna!

Dessa fjärilar i magen

Publicerad,

Första skoldagen idag. Tänk att man ändå har gjort det här (första skoldagen på ett nytt läsår) massor med gånger tidigare, men att det aldrig slutar bli pirrigt?

Jag är jättepirrig och väldigt förväntansfull! Det ska bli så kul att träffa alla igen och få se vilka som fortfarande är kvar. Eftersom det är en universitetsutbildning så är det alltid folk som droppar av pga olika anledningar. Alltid någon som blir gravid eller kommit in på något annat program osv.

Vi börjar dagen med upprop och någon snabb genomgång av läsåret kan jag tro, sen kör vi igång direkt efter lunch. Ingen ro här inte – pang på bara! Men som jag har saknat det här, den här vardagen igen!

 

 

 

 

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *